Poradnik

Jak powinno wyglądać ogłoszenie wypożyczenia pojazdu?

Ogłoszenie posiada kilka podstawowych informacji, które pozwalają go kategoryzować, a więc lokalizację ogłoszenia, dane użytkownika, opis oraz nazwę ogłoszenia, zdjęcia pojazdu, kategorię wynajmowanego samochodu, a także atrybuty ogłoszenia.

Jak wygląda ogłoszenie?
 1. Lokalizacja ogłoszenia, a więc wybór miejscowości, w której samochód jest możliwy do wynajęcia.
 2. Dane użytkownika obejmują podstawowe informacje o Wynajmują, które są niezbędne w celu jego weryfikacji oraz stworzenia profilu.
 3. Opis ogłoszenia to możliwość przedstawienia pojazdu, która zachęci Odbiorców do skorzystania z oferty.
 4. Nazwa ogłoszenia zostaje generowana automatycznie po utworzeniu opisu ogłoszenia, a Użytkownik nie ma możliwości jej zmiany. Takie rozwiązanie odgórnie nadane przez system pozwala zachować porządek i spójność w nazewnictwie.
 5. Zdjęcie pojazdu dodane przez Użytkownika (minimum jedno) musi przedstawiać wynajmowany pojazd. Fotografia będzie wyświetlała się jako zdjęcie główne oraz miniaturka ogłoszenia.
 6. Kategoria, którą należy wybrać, dotyczy charakterystyki pojazdu. W zależności, jaki samochód chcemy wypożyczać, taką kategorię musimy mu przydzielić.
 7. Atrybuty, a więc wszystkie zmienne parametry ogłoszenia, do których zalicza się m.in.: typ samochodu, marka, model, rodzaj paliwa, skrzynia biegów, ilość miejsc, spalanie, moc silnika. Wspólnym atrybutem jest jedynie cennik, w którym określa się koszty wynajmu pojazdu na 1, 3, 7 lub 30 dni.
Dodawanie ogłoszeń – ogłoszenia płatne (promowane) i bezpłatne

Wiele osób zastanawia się jak wypromować swoje ogłoszenie. W poniższych punktach zawarliśmy podstawowe informacje, które pozwolą każdemu Użytkownikowi opanować tę czynność.

 1. Promowanie ogłoszenia rozpoczyna się od kliknięcia „promuj ogłoszenie”.
 2. Po tej czynności Użytkownik zostaje przekierowany do zakładki z informacjami o stanie jego konta oraz ilości punktów, które zostaną pobrane za ogłoszenie, jak i wybrany typ promocji. Dokładny podział pozwala Użytkownikowi rozeznać się z ofertą i dokonać najlepszego wyboru.
 3. Jeśli Użytkownik posiada wystarczającą ilość środków do promocji ogłoszenia, automatycznie pojawia się przycisk potwierdzający pobranie środków. Po zaakceptowaniu transakcji przez Użytkownika ogłoszenie zostaje oznaczone jako promowane.
 4. Jeśli Użytkownik nie posiada wystarczającej ilości punktów do skorzystania z promocji, wyświetla się komunikat „doładuj konto”, który pozwoli Użytkownikowi nadal kontynuować promowanie ogłoszenia.
  1. Pojawia się dodatkowa zakładka, która informuje o sugerowanej ilości pieniędzy niezbędnej do wpłacenia, aby Użytkownik miał możliwość wypromować ogłoszenie. W tym oknie należy podać również informacje dotyczące danych adresowych do dokonania płatności, chyba że są one już zamieszczone i zaciągnięte automatycznie na naszej stronie. Pojawia się przycisk „doładuj konto”, który po kliknięciu rozpoczyna płatność poprzez zewnętrznego pośrednika.
  2. Następuje autoryzacja serwisu oraz Użytkownika. Pojawiają się dane o płatności, po czym ma miejsce przekierowanie Użytkownika na serwis zewnętrzny.
  3. Po dokonaniu płatności Użytkownik zostaje ponownie przekierowany na naszą stronę internetową, na której następuje etap końcowy weryfikacji płatności. Na konto Użytkownika trafia odpowiednia ilość punktów, a faktura za dokonanie płatności zostaje wysłana na adres e-mail Użytkownika.
  4. Następuje automatyczne odświeżenie informacji o stanie konta Użytkownika, a po całej procedurze zostaje on przekierowany ponownie do sytuacji z punktu 3, a więc do miejsca, w którym ilość środków na koncie jest wystarczająca do dokonania promocji ogłoszenia.
Jakich informacji Użytkownik nie powinien, a nawet nie może podawać lub używać w ogłoszeniu na gluk.pl?

Zastrzega się, aby Użytkownik:

 1. pobierał zdjęcia innych osób ze strony gluk.pl,
 2. używał w swoich ogłoszeniach zdjęć osób trzecich z innych ogłoszeń,
 3. ogłaszał na wynajem pojazdy należące do osób trzecich,
 4. podawał nieprawdziwe informacje,
 5. zaniżał ceny w ogłoszeniu,
 6. używał wulgaryzmów, nieprzyzwoitych sformułowań,
 7. dodawał odnośniki do zewnętrznych serwisów, które w ten sposób zostają promowane na naszej stronie internetowej.
gluk

Czym jest Gluk?

Gluk to ogólnopolski serwis, który tworzony jest z myślą o promowaniu w całym kraju oraz poza jego granicami wypożyczania pojazdów zarówno przez firmy, jak i osoby fizyczne.

To łatwy i szybki sposób na przedstawienie swojej oferty wypożyczenia samochodu dla innych, aby rozwinąć swoją dodatkową gałąź finansową.

Załóż konto i zacznij zarabiać na swoim samochodzie

Dołącz do nas